Jdi na obsah Jdi na menu
 


                               Epilog


Obrazek


Oslavy se šíří skvělým městem Metru Nui. Toa Nuva, Takanuva, a osvobozený av-Matorané unikli z Karda Nui těsně předtím, než se jeskyně naplnila vodou. Makuta uvězněni v Karda Nui neměli takové štěstí a byli zničeni.

Velký Duch se probudil a rovnováha se vrátila do vesmíru.

Zrovna když Turaga Dume začal blahopřát ochranitelům města, studený vítr se rozlil po divácích a hlas se rozehřměl ze všech stran. Byl to hlas, o kterém byli všichni přesvědčeni, že ho již nikdy neuslyší - hlas Makuty Teridaxe, vůdce Bratrstva Makuty.

“Jsem všude. Jsem vše, co vidíte.”

Toa Matoro přinesl zpět z mrtvých tělesnou podobu Mata Nui, ale než se vrátilo vědomí Velkého Ducha, Makuta Teridax ho převzal. Potom už jen musel počkat, než Toa Nuva dosáhnou svého osudu a vrátí vědomí velké podobě Mata Nui. Makutova vůle nyní ovládá tělo Velkého Ducha, celý vesmír Toa a Matoranů. Ďábelský smích otřásá každou plochou v Metru Nui.


Otřesy protínají zem. Chyceny a zachovány ve zlaté Masce Života, mysl a duch Mata Nui jsou vystřeleny do vesmíru na cestu, jejíž cíl nikdo nemohl znát...Mata Nui

Hluboko pod nekonečným oceánem, v srdci obrovské jeskyně, energie pulzuje skrz skálu. Stroje, které nehybně seděly tisíc století, se otřesou a pomalu rozhýbou, otřásajíc vesmírem. Síla se řítí dlouho nepoužívanými vodiči a rozlévá se dále a dále od Karda Nui.

Voda se vlní okolo opuštěného ostrova Mata Nui, který byl zbaven všeho života a porostu hordami Bohroků. Mocné zemětřesení otřásá zemí a obrovské kusy kamene a špíny se valí do oceánu. Obrovský otřes rozpoltí zemi uprostřed opuštěného ostrova, každá strana valící se do oceánu, tlačena zespodu něčím masivním.

Daleko na jih, na východ i na západ se voda viří, jak se podvodní otřesy šíří pod hladinou. Gigantické víry se utváří a zase mizí. Moře samo se zvedá až k nebesům. Dvě poloviny ostrova víří již zpěněné vody – při tom jak se sesunují a rozpadají do maelstromu.

Obrovská kovová protodermová hlava se vynořuje zpod ruin trosky, která kdysi bývala krásným ostrovem. Voda, špína a skála se valí z jejího obličeje a hlava stoupá výš a výš k nebesům. Titanská ramena rozhrnují oceán a objevuje se podobně veliká hruď. Pomalu! Robot se vzpřimuje a ční nad mraky poprvé za sto tisíc let. Žluté paprsky svítí z jeho očí, když pozoruje oceán pod sebou.

Mata Nui povstal.

 

 


ObrazekVzdušné bitvy mezi Toa a Makuta otřásají vzduchem okolo Codrexu, kovové koule napůl pohřbené v toxické bažině Karda Nui. Okřídlený Makuta útočí na Toa, a Toa dávají své síly dohromady ve snaze ubránit se členům Bratrstva. Takanuva, Toa Světla, se řítí obrovskou jeskyní ve snaze najít Matorany, kteří musí být evakuování předtím, než se Toa pokusí vzbudit Mata Nui. Pomocí využití síly zvláštního, okřídleného Rahi, Takanuva je schopen zbavit se vedlejších účinků stínových pijavic a vrátit stíny Matoranů zpět do normálního stavu.

I přes svou sílu, Toa jsou téměř poraženi Bratrstvem Makuty. Pomocí kooperace a přechytračení umíněných Makuta se Toa dokáží vyhnout porážce dostačně dlouho, aby mohli realizovat svůj plán.

Toa Ignika je přesvědčen ostatními, že jeho osudem je uložit Masku Života uvnitř Codrex. Je to jediná cesta, jak probudit Mata Nui než budou Toa poraženi.

Jen co jsou Matoran vyvedeni z Karda Nui pod vedením Takanuvy, Toa Ignika se vrhá zpátky do chodby Codrexu. Energie Masky Života, spojená s vůlí Toa Igniky, rozpouští jeho tělo a Maska padá zpět na své místo v centru Codrexu. Světelná energie obklopuje Codrex.

Pulzy energie vybuchují v Codrexu a ven do Karda Nui, každý pulz nabírá na síle. Sedm zbývajících Toa utnou svůj boj s Makuta a utíkají k portálu na západní straně jeskyně.

S bouří dosahující konečné síly a hordou Makuta v patách, Toa rozjedou vozidla k jejich limitu ve snaze dosáhnout portálu. Světlo pulzuje a pulzuje…


Codrex

Bojování a únik před Bratrstvem Makuty, osm Toa se řídí instrukcemi na starodávné desce, jak se dostat do kovové koule Codrexu. Několik kamenů umístí před silový štít, který se spustí natolik, že se jim podaří proniknout do dlouhého vstupního tunelu do Codrexu.


Uvnitř skupina objeví tři mocná létající vozida, která jim pomohou v jejich boji. Lewa nasedá do jasně červeného Axalara T9 a Pohatu nastupuje do zeleného Rockoh T3. Než se někdo stačí ujmout Jetraxa T6, Makuta Antroz (který se do Codrexu dostal tajně za Toa) unese modré vozidlo.

Loď se na Antroze okamžitě napojí a umožní mu “vidět” pomocí jejích senzorů. Při útěku navede vozidlo do chvilkové kolize s obrovským světelným kamenem, což Jetraxe nabije energií a žlutě rozsvítí vozidlo.


Lewa a Pohatu se vrhnou do pronásledování a Takanuva odjede pomoci evakuovat všechny Matorany z Karda Nui. Obří jeskyně již nebude bezpečná, až Toa splní svůj úkol a probudí Mata Nui.


Codrex nabízí další divy. Šest prázdných lůžek ukazuje, kde Toa schránky jednou odpočívaly. Vzpomínky se vrací - a Tahu, Gali a Onua si uvědomí, že toto je místo jejich původu. Šest Toa, vycvičených Hydraxonem, byly záložní jednotky v případě, že by se něco stalo Mata Nui. Spali po 100 000 let, dokud jejich schránky nebyly vyplaveny na ostrově Mata Nui.


Toa Ignika, na sobě Masku Života, má před sebou těžkou volbu. Použití Masky Života by mohlo rychle probudit Velkého Ducha, ale Toa Ignika by se musel vzdát své tělesné podoby a nově nalezeného života. Bude tichý Toa ochoten se obětovat, aby zachránil Mata Nui?

Bažina Tajemství

ObrazekBitva pokračuje v Karda Nui, srdci vesmíru. Zatímco polovina Toa Nuva a jejich přátel Matoranů brání oblohu před netopýrům podobným členům Bratstva Makuty, další tři hrdinové – Toa Tahu, Toa Gali, a Toa Onua – se ponoří do bažiny hluboko pod nimi ve snaze nalézt Masku Života. Neznámá všem třem, Maska Života si vytvořila vlastní tělo a zapojila se do boje jako Toa Ignika.

Nejsou však sami. Další Makuta, zmutovaní toxickou vodou bažiny, přepadnou tyto tři hrdiny při jejich hledání v hustém, špinavém porostu. Přestože Toa Nuva jsou ozbrojení novými Nynrah Puškami duchů, tito hmyzu podobní Makuta – Krika, Bitil a Gorast – napadnou Toa kvůli tomu, že mají klíčové kameny.
Tyto kameny představují způsob, jak objevit tajemství probuzení Velkého Ducha Mata Nui.

Mezitím, s pomocí Toa Ignika, Lewa, Pohatu a Kopaka začnou vítězit nad svými nepřáteli z Bratstva Makuty a přinutí je utéci dolů do bažiny za jejich hmyzu podobnými bratry.

Dole Tahu najde kovovou kouli zasazenou do spladlého stalaktitu, její hladký povrch pokrytý vzorem soustředných kružnic. Celý objekt je obklopen ochraným štítem, kterým Toa Nuva nemohou proniknout.

Zbývající Toa Nuva, za doprovodu zvláštně změněného Takanuvy, Toy Světla, a tajemného Toa Igniky, se v bažině přidají ke sým přátelům. Napadeni osmi silnými Makuta, hrdinové musí najít způsob, jak porazit své nepřátele a vzbudit Mata Nui. Ale i když uspějí, zachrání jejich konání tento vesmír nebo způsobí jeho zkázu?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář